lv rus eng

  Ūdens!...Tu ne tikai esi nepieciešams, lai varētu dzīvot, tu esi pati dzīve.

  A. de Sent-Ekziperī.

  "Baltezers" - ūdens ar 100 gadu vēsturi

  Kompānija «Baltezera avoti» ražo unikālu produktu – dzeramo ūdeni «Baltezers», kura vēsture un kvalitātes apliecinājums aizsākās jau pirms vairāk kā 100 gadiem, kad sliktās ūdens kvalitātes dēļ, ko Rīgas pilsēta ņēma tieši no Daugavas, pilsētā bieži uzliesmoja holēras un tīfa epidēmijas. Meklējot risinājumu pilsētas valde 1902. gadā aicināja palīgā vadošo Eiropas speciālistu-hidrologu Ādolfu Tiemu (Vācija). Pēc ilgstošiem izpētes darbiem Timms Mazā Baltezera apkārtnē esošajos kvarca smilšu slāņos atklāja lielus ārkārtīgi tīra un patīkamas garšas pazemes ūdens krājumus. Ūdens augsto kvalitāti un dabisko dzidrumu atzīmēja jau tolaik pazīstamais higiēnists Peters Kopfens: „... Rīgu var apsveikt ar tik augstas kvalitātes ūdeni. Eiropā, par nožēlu, atrast analogus tādam ūdenim ir ļoti grūti.” Starptautiskā izstādē Vīnē tas atzīts par otro labāko ūdeni Eiropā atpaliekot vien no Alpu kalnu avotu ūdens. To novērtēja arī pilsētas valde un noteica 20km² teritoriju Baltezera apkārtnē par aizsargājamu un neskarta tā ir saglabājusies līdz pat mūsdienām.

  Dzeramais ūdens «Baltezers» dzidrums un sāļu sastāvs ļauj to ierindot visā Baltijā sastopamo dzeramo ūdeņu saraksta galvgalī.

  Jums ir iespēja nogaršot un pārliecināties par dzeramā ūdens «Baltezers» augsto kvalitāti, kas tiek pildīts tā ieguves vietā (Bottled at source). Mēs piedāvājam ērtas polikarbonāta pudeles 18.9L tilpumā, kā arī 0.5 , 1.5 , 2.0 un 5.0 L tilpumos PET pudelēs. Bez tam mēs piedāvājam iegādāties vai nomāt plašu iekārtu klāstu ērtākai ūdens lietošanai ikdienā.

  Vai esat aizdomājušies, kādu ūdeni Jūs dzerat? Ko Jūs ziniet par dzeramo ūdeni, ko tirgo veikalos, un par to, kas nonāk līdz Jūsu miteklim pa kopējām ūdensapgādes līnijām? To, ka „krāna” ūdeni pirms dzeršanas ir jānovāra, apzinās daudzi un daudzi to arī dara. Bet vai cilvēka organismam šāds ķīmiski apstrādāts un attīrīts ūdens ir derīgs? Pat pēc vārīšanas?

  Par šo ūdeni mēs Jums gribam pastāstīt vairāk

  Diemžēl tagad mēs nevaram dzert „krāna” ūdeni, jo pirms nokļūšanas pilsētas ūdensapgādes sistēmā, speciālā ūdens apstrādes procesā tam tiek pievienots hlors. Bet Jums joprojām ir iespēja dzert šo brīnišķo ūdeni tā sākotnējā veidā – tieši no vēsturiskās „Baltezera” ieguves vietas, kas atrodas apsargājamā un ekoloģiski tīrā sanitārā 20 km2 lielā teritorijā, priežu silā, kas ir tālu no lielceļiem un rūpnieciskām zonām.

   

  Ar ko gan ir ievērojams ūdens, kas sajūsmināja vācu hidrologu vairāk kā 100 gadus atpakaļ?

  Ūdens „Baltezers” pēc struktūras ir mīksts ūdens, kamēr citiem artēzisko aku ūdeņiem ir nepieciešama mīkstināšana. „Baltezera” ūdenī nav smago metālu un organismam kaitīgu mikroelementu, kamēr praktiski visiem citiem pazemes ūdeņiem Latvijā ir nepieciešama speciāla apstrāde. Sevišķi svarīgi, ka „Baltezera” ūdenī pH līmenis ir 7.2 – 7.5 , jo tas, kā mēs zinām, ir priekšnosacījums normālai vielmaiņai un šūnu atjaunošanās procesam.

  Optimāls šķiedrvielu līmenis – Jūsu veselības garants!

  Dzerot „Baltezera” ūdeni tīrā veidā Jūs nodrošināt:

  -          skābju balansa normalizēšanu organismā: tie, kas regulāri dzer ūdeni „Baltezers” nezin, kas ir „dedzināšana” kuņģī

  -          nieru, aknu un barības vada attīrīšanos un aizsprostojuma veidošanās nepieļaušanu

  Ne mazāk ievērības cienīgs fakts ir ūdenī „Baltezers” esošais dabīgais fluors, kas patīkami atšķir to no citiem Latvijas ūdeņiem. Noteikti jāpiebilst, ka fluora trūkums negatīvi ietekmē kaulu, matu un zobu attīstību it sevišķi augošā organismā.

  Ūdens „Baltezers” ir dabīgs produkts, kas, pateicoties dabīgai filtrācijai pazemes silīcija-kvarca slāņos, ilgi saglabā savas labās īpašības un svaigumu. Tas nonāk pie Jums tāds, kādu to ir radījusi daba.

  „Baltezers” – ūdens, kas tiek iegūts un pildīts tā ieguves vietā

  Ir zināms, ka ūdens ir labākais bioenerģijas nesējs. Nez vai būtu vērts pieminēt, ka ūdenim no pazemes krājumiem ir vislabākais bioenerģētiskais lauks, kas spēj nodrošināt mūsu organismu no slimībām un pārslodzēm.

  Lai kaut ko novērtētu pa īstam, vajag pazaudēt kaut ko, kas jau pieder – to jau mēs esam izdarījuši, sākot lietot krāna vai ķīmiski apstrādātu ūdeni, tādēļ atklāsim no jauna „Baltezera” ūdeni, kā to izdarīja gudri cilvēki pirms vairāk kā 100 gadiem. Jo visu šo laiku 20 km2 teritorija, kas ieskauj „Baltezera” ūdens ieguves vietu, ir bijusi apsargāta un aizsargājama zona un tāda tā arī vienmēr paliks.

  Mēs piegādāsim (ja pasūtīsi līdz 17:00)  nākošajā darba dienā

  Vairāk kā 100 gadus atpakaļ veidotā Rīgas apkārtnes gruntsūdens līmeņu karte

  Pirmo ūdensieguvju ierīkošana pie Mazā Baltezera (apm.1902.-1905.gads)

  Pirmo ūdensieguvju ierīkošana pie Mazā Baltezera (apm. 1902.-1905.gads)

  Rīga sveic izcilo ūdeni no Baltezera apkārtnes (apm. 1904.gads)

  Vācu hidrologu ūdenslīmeņu karte (apm. 1895.gads)

  Aizsargājamā teritorija 20km2 pie Mazā Baltezera

  Aizsargājamā teritorija 20km2 pie Mazā Baltezera

  Aizsargājamā teritorija 20km2 pie Mazā Baltezera